Jubileusz 60-lecia Szkoły Policji- zaproszenie

Data: 22-08-2014    Drukuj     UdostÄ™pnij     UdostÄ™pnij

Jubileusz 60-lecia Szkoły Policji- zaproszenie

Na 12 wrzeÅ›nia zaplanowano uroczyste obchody 60 – lecia powoÅ‚ania SzkoÅ‚y Policji w Pile. Z tej okazji Jubilaci przygotowali szereg atrakcji dla mieszkaÅ„ców naszego powiatu.

Obchody rozpocznÄ… siÄ™ uroczystÄ… mszÄ… Å›w. o godz. 9.00 w koÅ›ciele pw. Å›w. StanisÅ‚awa Kostki (ul. Browarna 13). PrzewodniczyÅ‚ jej bÄ™dzie biskup pomocniczy Diecezji KoszaliÅ„sko-KoÅ‚obrzeskiej Krzysztof Zadarko. Mszy, na którÄ… zapraszamy wszystkich chÄ™tnych, towarzyszyć bÄ™dzie oprawa muzyczna w wykonaniu Orkiestry Policyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji we WrocÅ‚awiu oraz pilskiego chóru „Halka”.

NastÄ™pnie, o godz. 12.00 w sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kultury – Fabryka Emocji w Pile odbÄ™dzie siÄ™ uroczystość jubileuszowa, poÅ‚Ä…czona z wykÅ‚adem okolicznoÅ›ciowym i wrÄ™czeniem listów, nagród i wyróżnieÅ„. UroczystoÅ›ci towarzyszyć bÄ™dzie wystawa fotograficzna poÅ›wiÄ™cona jubileuszowi.

O godz. 15.00 na placu Staszica w Pile rozpocznie siÄ™ festyn policyjny, na którym nie zabraknie atrakcji, zabaw i konkursów z nagrodami. W programie m.in. koncerty muzyczne, podczas których wystÄ…piÄ…: zespóÅ‚ AWANS ze SzkoÅ‚y Policji w Pile, Orkiestra Policyjna Komendy Wojewódzkiej Policji we WrocÅ‚awiu, ZespóÅ‚ eMO z Komendy Powiatowej Policji w Bytowie. Ponadto, bÄ™dzie można wysÅ‚uchać koncertu operetkowego w wykonaniu st. sierż. Kamila Sikorskiego (tenor) z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim i MaÅ‚gorzaty Tadeusz-Ciesielczyk (sopran) z Poznania. GwiazdÄ… wieczoru bÄ™dzie Reprezentacyjny ZespóÅ‚ Artystyczny Wojska Polskiego wraz z orkiestrÄ… i solistami.

Dla uczestników festynu przygotowano ciekawe ekspozycje: SzkoÅ‚y Policji w Pile, Komendy Powiatowej Policji w Pile, PaÅ„stwowej Straży Pożarnej w Pile, Wojewódzkiego OÅ›rodka Ruchu Drogowego w Pile, Muzeum Broni Pancernej Centrum Szkolenia Wojsk LÄ…dowych im. Hetmana Polnego Koronnego Stefana Czarnieckiego w Poznaniu, Centrum Szkolenia Å»andarmerii Wojskowej w MiÅ„sku Mazowieckim.

Na uwagÄ™ zasÅ‚ugujÄ… pokazy musztry policyjnej, musztry paradnej, sztuk walki, umiejÄ™tnoÅ›ci i zwinnoÅ›ci pilskich strażaków i policjantów, pokaz tresury psa sÅ‚użbowego, dziaÅ‚ania wariografu, symulatora uderzeÅ„ i komputerowych testów egzaminacyjnych na prawo jazdy kategorii B. Dodatkowo podczas festynu zostanÄ… ogÅ‚oszeni laureaci konkursu plastycznego „60 lat SzkoÅ‚y Policji w Pile w oczach mÅ‚odzieży”.

Zapisz siÄ™ na newsletter