Przeciw cyfrowemu wykluczeniu

Data: 04-07-2014    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Przeciw cyfrowemu wykluczeniu

Podpisanie listu intencyjnego pomiędzy przedsiębiorstwem ASTA-NET i Powiatem Pilskim zwieńczyło kilkudziesięciominutowe spotkanie w Starostwie, dotyczące realizacji projektu pod nazwą: „Zapewnienie dostępu do Internetu szerokopasmowego w powiecie pilskim”. O współfinansowanym przez Unię Europejską przedsięwzięciu opowiedzieli obecnym na spotkaniu przedstawicielom gmin Henryk Małdziński, właściciel Grupy Asta oraz Paweł Kądziela, członek zarządu TV ASTA. Władze Powiatu reprezentował wicestarosta Kazimierz Sulima.

Reprezentanci realizatora inwestycji poinformowali, że łączna wartość prac na terenie trzech powiatów: pilskiego, czarnkowsko – trzcianeckiego i złotowskiego wyniesie około 54 miliony złotych. Jej efektem będzie możliwość korzystania z szerokopasmowego Internetu, telewizji cyfrowej i telefonii stacjonarnej w tych miejscach, gdzie do tej pory było to niemożliwe, bądź bardzo utrudnione. – Przedstawiciele firmy ASTA – NET składają obecnie wizyty w gospodarstwach domowych, położonych w miejscowościach objętych projektem. Warto podczas takich spotkań zadeklarować chęć bezpłatnego podłączenia usług, bowiem, jeśli mieszkańcy zdecydują się na taki ruch później, muszą się liczyć z koniecznością wydania około trzech tysięcy złotych – powiedział Paweł Kądziela. Oferta godna rozważenia i polecenia.