Złote żniwa Kamila

Data: 01-07-2014    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Wspaniały występ podczas Mistrzostw Polski Juniorów w Lekkiej Atletyce zanotował Kamil Linka. Pochodzący z Chrustowa (gmina Ujście) reprezentant Gwardii Piła zdobył w Toruniu dwa złote medale – w biegach na 3000 i 5000 metrów. Efektem znakomitych startów są nowe rekordy życiowe młodego sportowca, które dzisiaj wynoszą – odpowiednio: 8:24,48 i 14:52,10.

To nie koniec dobrych wieści, bowiem medal w mieście Kopernika wywalczyła również wyrzyszczanka, Sandra Szpott. Uczennica I Liceum Ogólnokształcącego w Pile zajęła trzecie miejsce w biegu na 1500 metrów i także poprawiła swój rekord (4:37,17). Serdeczne gratulacje należą się zarówno wspomnianej dwójce, jak i pozostałym członkom pilskiej załogi. Gwardia spisała się świetnie, zdobywając w Toruniu 65 punktów w klasyfikacji klubowej i zajmując 14 miejsce na 170 zespołów z całego kraju.