Kółko Rolnicze w kwiecie wieku

Data: 30-06-2014    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Kółko Rolnicze w kwiecie wieku

135 lat temu utworzono w Morzewie (gmina Kaczory) Kółko Rolnicze. Pierwszym jego prezesem był ksiądz Leon Klarowicz. Przed kilkoma dniami organizacja przeżywała swój jubileusz, który uświetniono między innymi poprzez odsłonięcie w parafialnym kościele tablicy pamiątkowej z nazwiskiem księdza założyciela.

Spotkanie odbyło się w ostatnią sobotę czerwca. Po uroczystej mszy świętej uczestnicy wydarzenia udali się na plac przed Wiejskim Domem Kultury w Morzewie. Niestety, pogoda pokrzyżowała plany organizatorom i pozostała część uroczystości odbyła się już pod dachem. Tam okolicznościowy grawerton władzom Kółka (obecnie jego prezesem jest Franciszek Kozera) wręczyli starosta Mirosław Mantaj, przewodniczący Rady Powiatu Marian Martenka i członek Zarządu Stefan Piechocki.

Jubilatowi życzymy wielu jeszcze okazalszych rocznic.