Jubileusz na półmetku

Data: 23-06-2014    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Jubileusz na półmetku

Uroczysta sesja Rady Miejskiej w Łobżenicy szczególnie mocno podkreśliła rangę celebrowanych od stycznia obchodów siedemsetlecia grodu nad Łobżonką. Setki szacownych gości przekazały tego dnia naręcza serdecznych życzeń władzom i mieszkańcom jednego z najstarszych miast w Wielkopolsce.

Zanim rozpoczęła się sesja, obecni uczestniczyli we mszy świętej, sprawowanej w kościele pod wezwaniem Świętej Trójcy. Stamtąd orszak przeszedł do budynku Gimnazjum Publicznego. Podczas obrad poznaliśmy dwie osoby nagrodzone tytułem Honorowego Obywatela Łobżenicy: księdza biskupa Andrzeja Dziubę oraz pośmiertnie lekkoatletę Alojzego Graja. Sesję zakończył okolicznościowy koncert w wykonaniu Wyrzyskiego Chóru Męskiego.