Spotkanie dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym

Data: 13-06-2014    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Spotkanie dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym

Starosta pilski Mirosław Mantaj w porozumieniu z prezesem Stowarzyszenia Emerytowanych Policjantów Ruchu Drogowego SEPERD Witoldem Kapustyńskim od listopada 2013 roku podejmuje działania zmierzające do wypracowania koncepcji „Programu poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie powiatu pilskiego”.

Spotkanie, które odbyło się 13 czerwca br. w Starostwie Powiatowym w Pile było jednym z elementów tych działań. Uczestnicy spotkania zasugerowali utworzenie na terenie powiatu pilskiego Powiatowej Rady BRD, która w swojej pracy kształtowałaby kierunki działań zmierzających do poprawy bezpieczeństwa uczestników ruchu.

Następnym etapem będzie przygotowanie i poddanie pod dyskusję propozycji  budowy „Programu poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie powiatu pilskiego”.  Uczestnicy spotkania wyrazili aprobatę dla zorganizowania społecznej debaty na temat bezpieczeństwa na drogach powiatu pilskiego oraz złożyli deklarację jej organizacji. Prace przygotowawcze odnoszące się do budowy programu będą realizowane w najbliższych miesiącach. Niezależnie od tego będą również organizowane spotkania, których celem będzie upowszechnienie wiedzy w zakresie BRD zarówno wśród osób pracujących nad programem, jak też wszystkich uczestników ruchu.  Bardzo ważnym elementem jest także wywołanie społecznej akceptacji i stworzenie atmosfery wspólnego dzieła – powiedział Witold Kapustyński, prezes Stowarzyszenia Emerytowanych Policjantów SEPERD.

Na spotkanie zostali zaproszeni przedstawiciele instytucji oraz organizacji pozarządowych, których działania statutowo są związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym.