Dumne ze swojej ojczyzny

Data: 13-06-2014    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Dumne ze swojej ojczyzny

Natalia Jagła z Zespołu Szkół Gastronomicznych w Pile oraz Paulina Pasternak, uczennica Zespołu Szkół nr 2 w Pile zostały laureatkami konkursu „Jestem Polakiem”, organizowanego przez Marię Małgorzatę Janyska, posłankę na Sejm RP. Wydarzeniu patronował Bronisław Komorowski, prezydent Rzeczypospolitej Polskiej. Uroczystość wręczenia nagród reprezentantkom naszego powiatu odbyła się w piątek, 13 czerwca w pilskim Starostwie. Gratulacje zwyciężczyniom złożył również starosta Mirosław Mantaj.

Konkurs „Jestem Polakiem” odbył się w tym roku po raz drugi. Jego celem było propagowanie radosnego świętowania wolności i praw obywatelskich, szczególnie wspominanych z okazji jubileuszowej rocznicy wyborów do parlamentu sprzed 25 lat. Adresatami przedsięwzięcia byli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, którzy przygotowali prace w trzech dziedzinach: plastyka, muzyka i poezja.