Turniej kręglarski

Data: 04-06-2014    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Turniej kręglarski

XVIII Regionalny Turniej Kręglarski z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka zgromadził 28 zawodników z Gębic, Czarnkowa, Starej Łubianki, Trzcianki, Wągrowca, Wyrzyska i Piły Impreza odbyła się 3 czerwca w klubie Bowling Rodło Piła. Nad imprezą patronat objął Mirosław Mantaj Starosta Pilski.

I miejsce wśród chłopców wywalczyła drużyna ze Specjalnego  Ośrodka Szkolno- Wychowawczego im. M. Grzegorzewskiej w Pile. Natomiast spośród dziewcząt najlepsze okazały się zawodniczki z Gimnazjum im. M. Skłodowskiej-Curie z Wyrzyska.

Uczniowie szkół i klas specjalnych nie mają szans na uczestnictwo w turniejach wiedzy ogólnodostępnej z uwagi na ograniczenia umysłowe. Natomiast szansą na ich dowartościowanie jest udział w różnych zawodach sportowych, gdyż są sprawni ruchowo. Osiągnięta tą drogą tężyzna fizyczna kompensuje w pewnej mierze ubytki intelektualne i jest podstawą do podejmowania pracy zarobkowej w życiu dorosłym – mówi Aleksandra Błażejewska prezes Stowarzyszenia „Sprawni Razem”.

Organizatorem imprez było Nadnoteckie Stowarzyszenie Społeczno- Sportowe „Sprawni Razem” z Piły