Cała Polska czyta dzieciom

Data: 02-06-2014    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Cała Polska czyta dzieciom

W oddziale dla dzieci Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pile Starosta Pilski Mirosław Mantaj czytał książkę dzieciom z Przedszkola nr 3. Akcja została zorganizowana w ramach XIII Tygodnia Głośnego czytania w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.

Starosta Pilski czytał książkę Ewy Mleczko pt. „Smoczek Marian z Drakosławic”, do której ilustracje stworzył Andrzej Mleczko. Książka ta to wyjątkowy debiut Andrzeja Mleczki i jego córki Ewy. On- po raz pierwszy rysował dla dzieci, ona- po raz pierwszy napisała bajki. Razem stworzyli postaci i ilustracje do książki, dla której inspiracją był synek autorki i wnuczek rysownika.

Organizatorem spotkania była Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Pantaleona Szumana w Pile.