Współpraca trzech partnerów w zakresie rozwoju Wyrzyskiej Kolejki Powiatowej

Data: 27-05-2014    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Współpraca trzech partnerów w zakresie rozwoju Wyrzyskiej Kolejki Powiatowej

Wspólnym działaniom w zakresie rozwoju Wyrzyskiej Kolejki Powiatowej w Białośliwiu, a także imprezom, które niebawem będą obywały się na kolejce, poświęcone było spotkanie trzech partnerów - Starosty Pilskiego, Towarzystwa WKP i Pana Petera Erka z Ilmenau w Niemczech.

Ustalone zostały terminy i zakres zadań dwóch imprez. Pierwsza to otwarcie sezonu kolejkowego „POD PARĄ”, która odbędzie się 19-22 czerwca. Zaplanowano przywiezienie przynajmniej jednej lokomotywy parowej i pięciu spalinowych. Otwarcie sezonu to przede wszystkim przejazdy kolejką oraz szereg atrakcji na dworcu w Białośliwiu. Głównym organizatorem jest Towarzystwo Wyrzyska Kolejka Powiatowa w Białośliwiu.

Druga impreza, to doroczny IV Zlot Miłośników Kolejek Wąskotorowych, który zyskał już swoją markę nie tylko wśród miłośników kolejnictwa w Polsce. Planowana jest obecność gości z Niemiec, Finlandii i Szwecji – mówił podczas spotkania Pan Peter Erk.

Termin zlotu ustalony przez partnerów to 27-28 września 2014 roku. Będzie to niebywałe wydarzenie, które zgromadzi na białośliwskiej kolejce przynajmniej 5 lokomotyw parowych, wyjątkowe wagony oraz szereg lokomotyw spalinowych. Zaplanowany jest również koncert muzyki bluesowej. Podczas IV Zlotu będzie kursowało kilka pociągów, według ustalonego i podanego do publicznej wiadomości rozkładu jazdy. Będzie to duże i wyjątkowe wydarzenie w skali naszego regionu.

Całość podsumował Pan Mirosław Mantaj, Starosta Pilski – Cieszę się, że podejmowane inicjatyw zyskują aprobatę wszystkich partnerów. To ważne w perspektywie dalszego rozwoju naszego produktu turystycznego. Jestem przekonany, że planowane imprezy zgromadzą ponownie tysiące gości z całej Polski, a także z innych krajów. Będzie świadczyło to o tym, że białośliwska kolejka to szczególny punkt na kolejowej mapie Europy.