SPOTKANIE Z ANNĄ BOHDZIEWICZ

Data: 23-05-2014    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

SPOTKANIE Z ANNĄ BOHDZIEWICZ

Wszystko od nowa 1989. Fotodziennik, czyli piosenka o końcu świata” – spotkanie z Anną Beatą Bohdziewicz, wystawa i promocja książki

11 czerwca br., środa, Piła, Biblioteka, ul. Buczka 14, godz. 19.00

o albumie: „Wszystko od nowa 1989” to liczący 230 zdjęć autorski wybór kart Fotodziennika z 1989 roku. Artystka opowiada historię otaczającego ją i gwałtownie zmieniającego się świata, gdzie życie prywatne przeplata się z tym co publiczne, polityczne. Widzimy rozpadający się autorytarny ustrój, lęk przed nieznaną przyszłością, ale także radość i uliczną demokrację. Fotografie uzupełnione komentarzem, przesuwające się jak klatki  filmowej ballady, tworzą nową, subiektywną narrację. Ta dialogiczna forma opisywania rzeczywistości jest nośna, gęsta i pełna treści.

o Autorce:

Fotografka, kuratorka wystaw, autorka tekstów o fotografii, współpracowała m.in. z Krzysztofem Kieślowskim, Filipem Bajonem, Krzysztofem Zanussim. W latach 80. działaczka podziemia. Od lat 90. przygotowuje reportaże, m.in. dla: "Tygodnika Powszechnego", "Gazety Wyborczej", "The Independent", "Zeszytów Literackich", "Kontekstów", a także internetowego pisma poświęconego fotografii "Fototapeta". Realizuje wieloletnie projekty fotograficzne, takie jak "Kapliczki warszawskie" (wydanie książkowe w 2009 r. z tekstami Magdaleny Stopy), "Antypocztówki", „Prywatna telewizja, Piękni i szczęśliwi” „czy najbardziej znany "Fotodziennik, czyli piosenka o końcu świata", powstający od 1982 r. Wypracowała własny język fotografii dokumentalnej.

Zapraszają: Autorka, Inicjatywa Razem 89, Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych EFFATA, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Pantaleona Szumana w Pile.

Wydarzenie INICJATYWA RAZEM 89 - w 25 rocznicę przemian 1989 roku.

Patronat honorowy: Bronisław Komorowski Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Mirosław Mantaj Starosta Pilski oraz Andrzej Wajda, reżyser filmowy.

Na spotkaniu będzie możliwość zakupu albumów fotograficznych:  „1981 - Lekki powiew wolności”, „Wszystko od nowa 1989. Fotodziennik, czyli piosenka o końcu świata”.