Dzień Godności Osoby Niepełnosprawnej w Kaczorach

Data: 19-05-2014    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Dzień Godności Osoby Niepełnosprawnej w Kaczorach

16 maja 2014 roku odbył się XI Powiatowy Dzień Godności Osoby Niepełnosprawnej. Honorowy patronat nad uroczystością objął Starosta Pilski – Pan Mirosław Mantaj.

Każdego roku to święto organizowane jest na terenie jednej z gmin Powiatu Pilskiego. W tym roku odbyło się w Kaczorach. Organizatorami tej ważnej, dla środowiska osób z niepełnosprawnością, uroczystości są warsztaty terapii zajęciowej funkcjonujące na terenie powiatu: jest to WTZ działający przy Domu Pomocy Społecznej w Rzadkowie, w Liszkowie, Ujściu, Leżenicy i w Pile.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą, którą celebrowało trzech księży – ks. Maciej Czerwiński, ks. Stanisław Oracz oraz ks. Władysław Nowicki. Następnie kolorowy korowód osób niepełnosprawnych, przedstawicieli władz powiatowych, samorządowych oraz rodzin i przyjaciół przemaszerował pod batutą orkiestry gminnej z Kaczor, na stadion sportowy. Tam odbyły się występy osób z niepełnosprawnością, pokaz ich twórczości oraz radosne świętowanie. Obecność tak wielu gości na tej uroczystości to dowód na to, że los osób niepełnosprawnych nie jest obcy naszemu środowisku, że te osoby goszczą na co dzień w wielu sercach. \Praca z osobą niepełnosprawną to spotkanie z jej doświadczeniami i przeżyciami. To także zetknięcie się z jej cierpieniem, bólem i alienacją. Nie jest łatwa, a na sukcesy trzeba czekać czasami bardzo długo. Miniona uroczystość udowodniła jednak, że dla tych osób warto działać.