Za nami finał, przed nami Łódź

Data: 15-05-2014    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Za nami finał, przed nami Łódź

Dobiegła końca XVIII edycja Pilskich Czwartków Lekkoatletycznych, która odbywała się w dwóch sesjach: jesiennej oraz wiosennej. Po prawie rocznych zmaganiach wyłoniono uczniów z najlepszymi wynikami, którzy zakwalifikowali się na Grand Prix Piły Czwartków LA. We wszystkich etapach wystartowało łącznie 6324 dzieci z 28 szkół z Piły i regionu, którymi opiekowało się 30 nauczycieli.

Grand Prix Piły odbyła się, jeszcze przed remontem, na stadionie przy ulicy Żeromskiego. Kwalifikacje do udziału w tych prestiżowych zawodach zdobyło 275 dzieci. Z Piły zakwalifikowały się dzieci ze szkół podstawowych nr 1,2,4,5,7 i 12, zespołów szkół nr 1,2,3, szkoły salezjańskiej i SP STO. Z powiatu i regionu pilskiego mieliśmy okazję dopingować dzieci ze szkół podstawowych z Bądecza, Wyrzyska, Szydłowa, Skrzatusza, Miasteczka Krajeńskiego, Starej Łubianki, Kosztowa, Czarnkowa, Połajewa, Pęckowa, Gostomii, Chodzieży, Wałcza i Krzyża Wielkopolskiego.

Uroczystej ceremonii dekoracji zwycięzców dokonali Piotr Głowski, prezydent Piły, Kazimierz Sulima, wicestarosta pilski oraz Dariusz Kubicki, dyrektor MOSiR w Pile.

Po weryfikacji wyników wyłoniona zostanie reprezentacja regionu pilskiego w na finały ogólnopolskie Czwartków, które po raz trzeci odbędą się w Łodzi, tym razem 21 i 22 czerwca 2014 r. na stadionie lekkoatletycznym AZS.

Pilskie Czwartki odbywają się pod patronatem Prezydenta Miasta Piły, a głównymi sponsorami są: Gmina Piła, Powiat Pilski i Stowarzyszenie „Sport Dzieci i Młodzieży” w Warszawie. Organizatorem Pilskich Czwartków Lekkoatletycznych od 1997 roku jest Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej w Pile.