Rozmawiali o zebrach

Data: 05-05-2014    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Rozmawiali o zebrach

Wbrew pozorom, rozmowa o zebrach może być bardzo pouczająca i to nie tylko dla miłośników biologii. W Rzadkowie uczestnicy spotkania zorganizowanego w ramach programu „Książka jest O.K.!” poznali historię zebry, która wychowywała się pośród stada koni. Z pewnością nie było to dla niej łatwe i komfortowe. Podobne przeżycia towarzyszyły obecnej w Rzadkowie autorce opowieści o zwierzątku, Ifi Ude - artystce pochodzenia nigeryjskiego, którą wyróżnia choćby kolor skóry. Podczas spotkania pisarka śpiewała również piosenki własnego autorstwa.

Przypomnijmy, że pomysłodawca cyklu „Książka jest O.K.!” to Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. P. Szumana w Pile, a przedsięwzięciu patronują Starosta Pilski oraz Prezydent Piły.