Niedziela wypełniona śpiewem

Data: 05-05-2014    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Niedziela wypełniona  śpiewem

Wiele radości i wzruszeń wzbudziła w polskich sercach niedzielna uroczystość kanonizacyjna Jana Pawła II. Rzecz jasna, cieszyli się także mieszkańcy powiatu i Piły. Ci ostatni, uczestnicząc w mszach świętych, sprawowanych tego dnia w wybranych pilskich kościołach, mogli wysłuchać występów zespołów chóralnych, które gościły w mieście Staszica z okazji III Wielkopolskiego Festiwalu Chórów Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych „Chorale Festum Pilae”. Podsumowanie duchowej uczty stanowił koncert galowy, który wieczorem odbył się w Auditorium Maximum Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Pile.

Na scenie, oprócz gospodarza (i zarazem głównego organizatora wydarzenia) – Chóru Akademickiego PWSZ im. S. Staszica w Pile, pojawiły się również: Chór Comenius, działający przy PWSZ im. J. A. Komeńskiego w Lesznie oraz, gościnnie, Chór Żeński Wyższej Szkoły Biznesu w Pile. Obecni na koncercie słuchacze docenili klasę występujących zespołów, dedykując im owacje na stojąco.