Czas na matury

Data: 25-04-2014    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Czas na matury

„Finis coronat opus”, czyli „Koniec wieńczy dzieło” – te słowa Owidiusza umieszczono na zaproszeniu, które Wydział Oświaty pilskiego Starostwa przygotował z okazji zakończenia roku szkolnego. A było to zakończenie elitarne, bowiem przeznaczone wyłącznie dla najstarszych uczniów szkół średnich. Tych, którzy już wkrótce w większości usiądą przed kartami egzaminacyjnymi, aby zmierzyć się z trudami matury.
W piątek, 25 kwietnia, powiatowe zakończenie roku szkolnego odbyło się w Młodzieżowym Domu Kultury „Iskra”. Rolę gospodarza pełniła młodzież z Zespołu Szkół Gastronomicznych w Pile. Nieco mniej spektakularne, ale również bardzo uroczyste podsumowanie kilku lat nauki przeżywali tego dnia także uczniowie pozostałych placówek oświatowych w naszym powiecie.

Każdemu z Was, Drodzy Absolwenci, życzymy powodzenia na egzaminie dojrzałości oraz podczas innych poważnych sprawdzianów, jakie czekają Was w dorosłym życiu. Wszystkiego dobrego!

Tegoroczni stypendyści uhonorowani przez Starostę Pilskiego

Osiągnięcia naukowe:

• Jakub Jurczyński (I Liceum Ogólnokształcące im. M. Skłodowskiej – Curie w Pile)
  • Oskar Lindenau (I Liceum Ogólnokształcące im. M. Skłodowskiej – Curie w Pile)
  • Eryka Mrotek (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. T. Kościuszki w Łobżenicy)
  • Karolina Wrzalik (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. T. Kościuszki w Łobżenicy)
  • Artur Grochowski (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. H. Cegielskiego w Pile)
  • Jakub Kosmowski (Zespół Szkół Ekonomicznych w Pile)
  • Szymon Białczyk (Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wyrzysku)
  • Agata Fiedorowicz (Zespół Szkół im. S. Staszica w Pile)

Osiągnięcia sportowe:

• Łukasz Kamiński (Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego w Pile)