Targi u przyjaciół

Data: 07-04-2014    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Targi u przyjaciół

Od 4 do 6 kwietnia w miejscowości Schwalmstadt, w partnerskim powiecie Schwalm-Eder w Niemczech odbywała się regionalna wystawa gospodarcza. Jak co roku swoje stoisko promocyjne na targach posiadał powiat pilski. Obfitowało ono w produkty regionalne – soki i owoce ze spółdzielni SADY KRAJNY w Białośliwiu, produkty ze Spółdzielni Mleczarskiej w Łobżenicy oraz ciastka z piekarni Chrupek.

Wyjazd na targi był również okazją do zacieśnienia współpracy i uzgodnienia priorytetów dalszego partnerstwa pomiędzy zaprzyjaźnionymi powiatami. Należy nadmienić, że w już niebawem, bo w dniach 13-17 kwietnia, Piłę i powiat odwiedzi 33-osobowa grupa młodzieży uzdolnionej piłkarsko. Zrealizują oni program sportowej wymiany i integracji z uczniami szkoły podstawowej oraz gimnazjum Zespołu Szkół Nr 2 im. Królowej Jadwigi w Pile.