Wiedzą, jak kupować

Data: 07-03-2014    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Wiedzą, jak kupować

Trudno przebrnąć przez rzekomo rajską krainę zakupów. Kusi niezliczony asortyment na sklepowych półkach, kuszą reklamy, które trudno określić mianem rzetelnych. Dziś wielkim ryzykiem jest swobodne, bezrefleksyjne poruszanie się w gąszczu superokazji. Sprzedawcy liczą na to, że damy się nabrać i wydamy jak najwięcej.

Dlatego tak ważna jest znajomość praw i obowiązków konsumenta. Co nam wolno, a czego nie powinniśmy robić wykonując zakupy? Jak i gdzie podpisywać umowy, a z jakich ofert od razu rezygnować? Odpowiedzi na te i znacznie bardziej szczegółowe pytania doskonale znali uczestnicy VI Powiatowego Konkursu Wiedzy Konsumenckiej. Wydarzenie, profesjonalnie przygotowane przez Aleksandrę Pęską, powiatowego rzecznika konsumentów, zgromadził trzydziestu czterech uczniów z dziewięciu szkół w powiecie pilskim. Tradycji stało się zadość  i wygrali faworyci: indywidualnie z dużą przewagą zwyciężyła Malwina Malinowska, a drużynowo - I Liceum Ogólnokształcące w Pile.

Kolejne miejsca, gwarantujące udział w etapie wojewódzkim, zajęły Paulina Cieślik z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Pile i Magdalena Szpot z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wyrzysku.
Finał Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej odbędzie się 8 kwietnia w Poznaniu.