Warcaby i szczypiorniak

Data: 24-02-2014    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Warcaby i szczypiorniak

Ferie minęły, czekamy na wiosnę! Zajęcia w salach lekcyjnych urozmaica uczniom Szkolny Związek Sportowy w Pile, który, tradycyjnie, proponuje szereg atrakcji młodym mieszkańcom naszego powiatu. Na przykład w miniony weekend odbyły się powiatowe mistrzostwa w warcabach klasycznych. W zawodach, zorganizowanych w pilskim Zespole Szkół nr 3, najlepsi okazali się reprezentanci pilskiej „Jedynki”, Emilia Szymańska oraz Marcel Butyrowski. Wśród dziewcząt kolejne dwa miejsca zajęły Magdalena Giczela (SP Wiktorówko) i Weronika Kowalska (SP Czajcze). Szkolni koledzy Weroniki, Łukasz Słowiński oraz Adam Wiśniewski również znaleźli się w najlepszej trójce.

Do etapu rejonowego dotarliśmy w rozgrywkach w piłkę ręczną. Gimnazjalistki walczyły w Miasteczku Krajeńskim. Gospodynie zajęły trzecią pozycję, a zwyciężyły reprezentantki gimnazjum w Budzyniu. Rówieśnicy piłkarek grali w szczypiorniaka w Wągrowcu. Zgodnie z przypuszczeniami, najlepsi okazali się gospodarze z Gimnazjum nr 1. Zespół Szkół nr 3 w Pile zajął miejsce czwarte.