Rolnicy na Forum

Data: 19-02-2014    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Rolnicy na Forum

Tym razem w Ujskim Domu Kultury odbyło się Forum Rolnicze Powiatu Pilskiego. Głównym tematem, jaki poruszono w trakcie obrad, był Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. – Potencjał rolnictwa w naszym powiecie jest duży. Ukształtowanie terenu sprzyja produkcji rolnej, co stawia nas na siódmym miejscu w Wielkopolsce. Powiat, którego niemal 60 procent powierzchni zajmują użytki rolne, może się pochwalić znacznymi osiągnięciami w produkcji roślinnej (zwłaszcza zbóż, rzepaku i ziemniaków), sadowniczej i zwierzęcej – przypomniał w swoim przemówieniu starosta pilski Mirosław Mantaj.

***

Niestety, Forum zakończyło się tragicznie dla Jerzego Markowskiego z Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego. Podczas prezentacji wykładowca zasłabł. Mimo błyskawicznej reanimacji Jerzy Markowski zmarł w pilskim szpitalu. Cześć Jego pamięci!