Górników w Pile nie brakuje

Data: 02-12-2013    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Górników w Pile nie brakuje

Co prawda, z Piły i okolic do kopalń droga daleka, ale Barbórkę nad Gwdą od niepamiętnych czasów obchodzi się uroczyście. Największa w tym zasługa pracowników pilskiej „Nafty”, działającej od niedawna pod szyldem „Exalo Drilling S.A.”. Jeśli do tej grupy zawodowej dołączymy uczniów i pracowników Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Pile, to powstanie liczna zbiorowość, której obecność w pełni uzasadnia potrzebę świętowania Dnia Górnika. Wszak również dzięki górnictwu naftowemu o ziemi pilskiej słyszano w wielu rejonach Polski i świata.

Uroczysta akademia odbyła się w piątek, w auli pilskiej PWSZ. Spotkanie poprzedziły msza święta w kościele p.w. św. Stanisława Kostki, złożenie kwiatów przy pomniku Stanisława Staszica oraz otwarcie wystawy poplenerowej Związku Artystów Plastyków Oddział w Pile. Natomiast wieczorem przyszedł czas na biesiadowanie.

Przedstawicielom branży naftowej z Piły życzymy wielu owocnych kontraktów i dziękujemy za silne utożsamianie się z naszym regionem.