Dyskutowali o zdrowiu rodziny

Data: 26-11-2013    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Dyskutowali o zdrowiu rodziny

Nie tylko w pilskim Starostwie odbywają się konferencje poświęcone promocji zdrowia. W ubiegłym tygodniu podobne spotkanie zorganizowano w Sali Widowiskowej Szkoły Podstawowej w Wyrzysku. Wydarzenie przygotowały: Wielkopolskie Centrum Onkologii w Poznaniu, Szpital Powiatowy w Wyrzysku Sp. z o.o., Powiat Pilski oraz Gmina Wyrzysk. Hasło przewodnie tegorocznej, drugiej edycji wyrzyskiej konferencji brzmiało „Zdrowa kobieta, zdrowy mężczyzna, zdrowa rodzina”.  W spotkaniu wzięło udział ponad 120 osób.

Program konferencji:

• prof. UM dr hab. n. med. Andrzej Roszak - „Nowoczesne metody radioterapii w ginekologii onkologicznej”
  • prof. dr hab. n. med. Piotr Milecki - „Nóż Cybernetyczny (CyberKnife) – nowe narzędzie w rękach onkologów z Wielkopolskiego Centrum Onkologii”.
  • dr hab. n. med. Janusz Skowronek - „Profilaktyka, diagnostyka i leczenie raka prostaty”
  • dr n. med. Agnieszka Dyzmann-Sroka - „Co zrobić, aby kobiety poddawały się badaniu w kierunku wczesnej diagnostyki nowotworów piersi”