Kolejkowy sezon dobiegł końca

Data: 21-11-2013    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Kolejkowy sezon dobiegł końca

W celu kontynuacji wymiany doświadczeń z właścicielem kolejki wąskotorowej w Ilmenau, Peterem Erk, delegacja powiatu pilskiego ze Stefanem Piechockim, etatowym członkiem zarządu na czele, wybrała się do Niemiec. Okazją było zakończenie sezonu turystycznego na malowniczym kolejowym szlaku w Turyngii. W wyjeździe uczestniczyli również przedstawiciele zarządu Towarzystwa „Wyrzyska Kolejka Powiatowa” w Białośliwiu.

Dotychczasowa współpraca Powiatu z pasjonatem pojazdów szynowych z Niemiec poskutkowała między innymi wzbogaceniem zasobów białośliwskiej kolejki oraz przystosowaniem torowiska do regularnych przejazdów. Wierzymy, że dalsze współdziałanie na linii Powiat – Ilmenau będzie równie udane jak dotychczas.