Mistrzowie recytacji

Data: 29-10-2013    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Mistrzowie recytacji

Przez jeden dzień świetlica wiejska w Szydłowie była miejscem, w którym słowo mówione zakrólowało. Wszystko za sprawą siódmej edycji powiatowego konkursu o tytuł „Mistrza Recytacji”.

W wydarzeniu finałowym, zorganizowanym 25 października, wzięło udział 55 uczniów, wyłonionych na podstawie szkolnych eliminacji. Oto nazwiska triumfatorów:

Klasy I-III

• I miejsce:  Dominik Jaworski (Szkoła Podstawowa w Dziembowie) za wiersz Małgorzaty Strzałkowskiej „Słodkie życie”
  • II miejsce: Amelia Kułak (Zespół Szkół im. Janusza Korczaka  w Szydłowie) za wiersz Marii Terlikowskiej „Ziółko”
  • III miejsce: Martyna Hermus (Zespół Szkół im. Janusza Korczaka  w Szydłowie) za wiersz Natalii Usenko „Kolorowe dzieci”

Klasy IV-VI

• I miejsce: Justyna Wojnowska (Zespół Szkół im. Władysława St. Reymonta w Starej Łubiance) za  wiersz Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego „ Dyrektor i pomnik”
  • II miejsce: Aleksandra Kucybała (Szkoła Podstawowa w Skrzatuszu) za wiersz Wandy Chotomskiej „Dzień dobry Andersenie”
  • III miejsce: Dawid Gromowski (Szkoła Podstawowa w Skrzatuszu) za wiersz Danuty Wawiłow  „Daktyle”
  • Wyróżnienie: Oliwia Olszewska (Zespół Szkół im. Janusza Korczaka  w Szydłowie) za wiersz Juliana Tuwima „Lokomotywa”

Klasy gimnazjalne

• I miejsce: Katarzyna Rachwalska (Zespół Szkół im. Janusza Korczaka w Szydłowie) za wiersz Krzysztofa Kamila Baczyńskiego „Martwa Pieśń”
  • II miejsce: Agata Drąg (Zespół Szkół im. Janusza Korczaka  w Szydłowie) za wiersz Krzysztofa Kamila Baczyńskiego „Pokolenie”
  • III miejsce: Natalia Ptak (Zespół Szkół im. Władysława St. Reymonta w Starej Łubiance) za wiersz  Ludwika Kern „Jastrząb i kura”

Tytuł „ Mistrza Recytacji” otrzymał Dominik Jaworski ze Szkoły Podstawowej w  Dziembowie, natomiast nagrodą specjalną Fundacji Literackiej im. Agnieszki Bartol została uhonorowana Aleksandra Kucybała ze Szkoły Podstawowej w Skrzatuszu.

Organizatorami konkursu były: Starostwo Powiatowe w Pile oraz Centrum Upowszechniania Kultury w Szydłowie. Konkurs sfinansowano ze środków Gminy Szydłowo i Powiatu Pilskiego.