Kolejny dobry rok

Data: 23-10-2013    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Kolejny dobry rok
Tradycją stały się dobre wieści przekazywane przez Leszka Zielińskiego, prezesa Pilskiego Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej, w trakcie kolejnych spotkań podsumowujących Czwartki Lekkoatletyczne, adresowane do uczniów ze szkół podstawowych. Tym razem inicjator przedsięwzięcia przypomniał zgromadzonym, że nasz region podczas ogólnopolskiego finału w Łodzi zajął w klasyfikacji punktowej świetne, drugie miejsce. Jednocześnie, przy pomocy zacnych gości, z satysfakcją wręczył wyróżnienia szkołom i nauczycielom, które w minionej edycji spisały się najlepiej. Uroczystość odbyła się na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 w Pile.

Tymczasem Pilskie TKKF rozwija współpracę z gimnazjami w zakresie lekkiej atletyki. Dzięki temu nasza młodzież otwiera się przed kolejną szansą na wszechstronny sportowy rozwój.

XVII edycja Pilskich Czwartków Lekkoatletycznych 2012/2013 – zestawienie statystyczne:

Punktacja generalna:
  1. Szkoła Podstawowa nr 5 im. Dzieci Polskich w Pile (nauczyciel: Maciej Tutlewski)
  2. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stanisława Staszica w Pile (nauczyciel: Dariusz Jańczak)
  3. Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku (nauczyciel: Cezary Gdaniec)
Punktacja małych szkół z regionu pilskiego (do 100 uczniów):
  1. Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Wyzwolenia Ziemi Wałeckiej w Skrzatuszu (nauczyciel: Robert Dukiewicz)
  2. Samorządowa Szkoła Podstawowa w Bądeczu (nauczyciel: Lidia Mrotek)
  3. Szkoła Podstawowa im. Józefa Noji w Pęckowie (nauczyciel: Bernard Chalasz)

Zdobywcy medali z regionu pilskiego podczas Grand Prix Polski Czwartków w Łodzi (22-23 czerwca 2013 r.):
Złoto: Susana Lachele (SP w Miasteczku Krajeńskim) - bieg na 60 metrów
Srebro: Zuzanna Gruszka (SP nr 2 w Pile) - rzut piłką palantową, Szymon Stróżyński (SP STO w Pile) - bieg na 60 metrów
Brąz: Adrian Sobkowiak (SP nr 7 w Pile) - skok w dal, Sebastian Tecław (SP w Krzyżu Wielkopolskim) - bieg na 60 metrów

Klasyfikacja punktowa podczas Grand Prix Czwartów w Łodzi (22-23 czerwca 2013 r.):
  1. Tczew 56 pkt.
  2. Piła 55 pkt.
  3. Jarocin 54 pkt.
  4. Złotów 49 pkt.
  5. Tuchola 43 pkt.
Sklasyfikowano 66 regionów z całego kraju.