W piłkę gramy wszędzie

Data: 10-10-2013    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

W piłkę gramy wszędzie

Popularność piłki nożnej wypływa z jej prostoty oraz możliwości uprawiania niemal wszędzie i niemal przez każdego, w tym również przez panie. Powiat pilski to modelowy przykład – tu piłkę kopie się w każdym mieście i wiosce. Na dodatek w wielu miejscowościach są drużyny ligowe. Co prawda, nie mamy okazji emocjonować się meczami na poziomie ekstraklasy, czy choćby jej bezpośredniego zaplecza, ale nie zmienia to faktu, że na boiskach dzieje się wiele ciekawego.

Bardzo godnie nasz powiat reprezentują zawodniczki z klubu Zjednoczeni Kaczory, które w wielkopolskiej grupie trzeciej ligi zajmują piąte miejsce na dziewięć zespołów. Wśród mężczyzn najwyżej notowanym zespołem jest czwartoligowa Iskra Szydłowo, debiutant w tej klasie rozgrywkowej.

Poniżej prezentujemy listę zespołów funkcjonujących w powiecie pilskim. Na pewno warto im kibicować!

Gmina Białośliwie: Stella Białośliwie (A klasa), Błyskawica Nieżychowo (A klasa)

Gmina Kaczory: Zjednoczeni Kaczory (kobiety – III liga, mężczyźni – A klasa), Orkan Śmiłowo (A klasa), Noteć Dziembowo (A klasa), ZKS Zelgniewo (B klasa)

Gmina Łobżenica: Pogoń Łobżenica (V liga), Korona Dębno (B klasa)

Gmina Miasteczko Krajeńskie: Noteć Miasteczko Krajeńskie (A klasa)