Cudowna dolina Noteci

Data: 03-10-2013    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Cudowna dolina Noteci

Dobre wieści dotarły z siedziby magazynu National Geographic: w gronie laureatów zorganizowanego przez czasopismo plebiscytu na siedem nowych cudów Polski znalazła się również „nasza” dolina Noteci! Redakcja, organizując konkurs, skoncentrowała się na miejscach chronionych w ramach sieci Natura 2000. Zdaniem czytelników, takie wyróżnienie dla doliny, położonej w dużej części na południowym skraju powiatu pilskiego, to decyzja jak najbardziej trafna. - Jesteśmy bardzo dumni ze zwycięstwa w tak prestiżowym plebiscycie i w tak doborowym towarzystwie. Do wyróżnienia kandydowały m.in. doliny Nidy, Warty, Bugu, Wisły i Baryczy. Wynik głosowania potwierdza  potencjał turystyczny, jaki drzemie w dolinie Noteci. Musimy ten sukces przekuć na konkretne zyski dla regionu – mówi dr Paweł Owsianny, prezes Organizacji Turystycznej Północnej Wielkopolski „Dolina Noteci”.

Nie pozostaje nam nic innego, jak zaprosić wszystkich na wycieczkę i odkrywanie tego cudownego miejsca!