Sezon rozpoczęty

Data: 17-09-2013    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Sezon rozpoczęty

Trzy grupy siatkarzy – młodzicy, kadeci i juniorzy- wzięły udział w poniedziałkowej inauguracji sezonu rozgrywkowego 2013/2014. Spotkanie, obserwowane przez liczną grupę gości oraz kolegów ze szkolnych ław, odbyło się w pilskiej hali przy ulicy Bydgoskiej. Większość młodych sportowców, którzy podczas specjalnego treningu zaprezentowali swoje umiejętności, to uczniowie Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego. Od września siedzibą szkoły jest I LO w Pile przy ul. Wincentego Pola.

Zanim rozpoczęły się pokazowe zajęcia, zawodnikom oraz ich trenerom życzenia powodzenia w rozwijaniu siatkarskich talentów złożyli poseł Adam Szejnfeld oraz starosta Mirosław Mantaj. Następnie głos zabrał dyrektor placówki, Paweł Jarczak, który w szczegółach opowiedział o systemie przygotowań młodzieży oraz o różnicach w wyszkoleniu pomiędzy poszczególnymi grupami wiekowymi.

Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Pile rozpoczęła swoją działalność we wrześniu 2009 roku, kiedy to w pilskim Starostwie Powiatowym zarejestrowano UKS SMS Nafta Piła. Początkowo siedzibą raczkującej instytucji był Zespół Szkół im. Stanisława Staszica. W najbliższym sezonie nasi siatkarze będą rywalizować na poziomie trzeciej ligi.