Fredro stał się nam bliższy

Data: 11-09-2013    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Fredro stał się nam bliższy

Są twórcy, których znamy ze szkoły, ale później nasza wiedza o ich dziełach dość szybko się rozmywa. Odświeżeniu pamięci o wieszczach służy akcja „Narodowego czytania”, którą zainicjował przed rokiem Prezydent RP Bronisław Komorowski. W ramach przedsięwzięcia, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. P. Szumana oraz Regionalne Centrum Kultury zorganizowały w pilskim Parku Miejskim „Wspólne czytanie Fredry”. Dobra pogoda oraz wyjątkowa sceneria sprawiły, że zainteresowanie ze strony mieszkańców było duże. Dwa dzieła hrabiego Aleksandra: „Wieczerza z gwoździa” oraz „Wiatr i noc” przeczytał starosta pilski Mirosław Mantaj.

Akcja zdała egzamin, a jej uczestnicy z pewnością będą oczekiwać kolejnych edycji wydarzenia.