Dzień Zwycięstwa. Oddali hołd poległym za Ojczyznę

Data: 08-05-2024    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Dzień Zwycięstwa. Oddali hołd poległym za Ojczyznę 8 maja, w Narodowy Dzień Zwycięstwa, przedstawiciele Samorządu Powiatu Pilskiego: Rafał Zdzierela, starosta pilski, Stefan Kowal, wicestarosta pilski, Kazimierz Sulima etatowy członek Zarządu Powiatu oraz Daria Lubońska, członek Zarządu Powiatu, wspólnie z władzami miasta Piły, oddali hołd wszystkim, którzy podczas II wojny światowej walczyli z niemieckim okupantem i oddali życie za wolną Ojczyznę.

Uroczystości odbyły się pod pomnikiem na Placu Zwycięstwa w Pile z udziałem prezydent Piły Beaty Dudzińskiej, Marii Kubicy, przewodniczącej Rady Miasta Piły, wojska, przedstawicieli organizacji kombatanckich, stowarzyszeń oraz młodzieży szkolnej.

Dzień Zwycięstwa to święto państwowe, ustanowione w 2015 roku (wcześniej obchodzone 9 maja) dla upamiętnienia zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami, kapitulacji III Rzeszy i zakończenia II wojny światowej w Europie. W tym roku obchodzimy 79. rocznicę tego wydarzenia.