Uczeń I LO w Pile wygrał indeks AGH w olimpiadzie z matematyki

Data: 25-04-2024    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Uczeń I LO w Pile wygrał indeks AGH w olimpiadzie z matematyki Wspaniały sukces ucznia I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Pile. Kamil Kuczyński z klasy 3A uzyskał tytuł laureata XVII Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks Akademii Górniczo-Hutniczej" w Krakowie w dziedzinie matematyki!

Zdolny uczeń zdobył nie tylko indeks uczelni i ma zapewniony wstęp bez rekrutacji, ale otrzymał także stypendium naukowe na pierwszy rok studiów.

Kamil Kuczyński uczęszcza do klasy o profilu matematyczno-fizyczno-informatycznym i jest jedynym laureatem tej olimpiady w dziedzinie matematyki z naszego regionu. Warto podkreślić, że Olimpiada „O Diamentowy Indeks AGH” jest prestiżową trójstopniową olimpiadą przedmiotową, a wymagania dla uczestników obejmują zagadnienia wykraczające poza podstawę programową nauczania matematyki na poziomie rozszerzonym.

- Brawo Kamil! Rodzice na pewno są z Ciebie dumni. Gratulacje również dla nauczycieli, którzy pomagają uczniom szkół prowadzonych przez Powiat Pilski rozwijać naukowe pasje - mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.