Nowe inwestycje wartości 4,4 mln zł w szkołach powiatu

Data: 05-04-2024    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

inwestycje przyczynią się do podniesienia poziomu kształcenia zawodowego 4,4 mln pozyskał Powiat Pilski – Starostwo Powiatowe w Pile na wyposażenie 5 szkół i placówek oświatowych, które prowadzą kształcenie zawodowe uczniów. W tym ponad 2,7 mln zł to dofinansowanie unijne.

- Będzie to kolejne przełomowe przedsięwzięcie, które stworzy uczniom nowoczesne warunki praktycznej nauki zwodów, podobne do tych w zakładach pracy. Przyznam, że zakupy sprzętu będą imponujące. Do tego w ramach przyznanych pieniędzy wybudujemy boisko wielofunkcyjne przy Zespole Szkół Budowlanych w Pile i wyremontujemy salę gimnastyczną. To otworzy przed uczniami ogromne możliwości do rozwijania sportowych pasji - mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Jakie zakupy zostaną poczynione do szkół? Oto przykłady:

W Powiatowym Centrum Edukacji przy Ceglanej w Pile pracownia samochodowa wzbogaci się aż o 9 samochodów, w tym 3 z silnikiem hybrydowym i 2 z silnikiem elektrycznym ze stacją ładowania. Wartość tylko tych zakupów to 1,4 mln zł!

W Zespole Szkół przy Teatralnej w Pile powstanie „Centrum logistyczno-spedycyjne” mające charakter firmy symulacyjnej. Zostanie utworzonych 26 stanowisk komputerowych z zaawansowanym oprogramowaniem logistycznym. Nowością będzie także zakup symulatora wózka widłowego!
Z kolei na budynku szkoły zostaną zainstalowane panele fotowoltaiczne

W Zespole Szkół Technicznych (mechanik) powstanie 28 stanowisk warsztatowych, wyposażonych w 16 stołów, przewidziano także zakup narzędzi: wiertarek, wyrzynarek, szlifierek.

W Zespole Szkół Ekonomicznych doposażone będą pracownie informatyczne, ekonomiczno - informatyczna oraz multimedialna. Zakupionych będzie łącznie 38 zestawów komputerowych, do tego 20 gogli VR.

To tylko niektóre przykłady zaplanowanych działań, a będzie ich znacznie więcej.