Uroczystość w Centrum Iskra z okazji Powiatowego Dnia Sołtysa

Data: 08-03-2024    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

samorząd Powiatu Pilskiego podziękował sołtysom za owocną współpracę 11 marca przypada Dzień Sołtysa. Z tej okazji Powiat Pilski już trzeci rok z rzędu zorganizował uroczystość w Powiatowym Centrum Iskra w Pie, na którą zaprosił sołtysów ze wszystkich gmin powiatu pilskiego.

Za ciężką pracę na rzecz lokalnej społeczności podziękował im Eligiusz Komarowski, starosta pilski.
- Sołtys jest zawsze blisko ludzi, ich problemów i potrzeb, cieszy się ogromnym zaufaniem mieszkańców. To nie jest łatwa służba, to poświęcenie, walka o lepsze jutro sołectw, ludzi w nich mieszkających. To reagowanie na bieżące potrzeby. Za to wszystko należą się ogromne słowa uznania i szacunku. Życzę Wam kolejnych sukcesów i dziękuję Wam za owocną współpracę z samorządem Powiatu Pilskiego, który zawsze Was wspiera w działaniach – mówił starosta.

Sołtysi otrzymali pamiątkowe dyplomy od starosty pilskiego oraz przewodniczącego Rady Powiatu Kazimierza Wasiaka, upamiętniające współpracę podczas mijającej kadencji. Sołtysom życzenia złożyli także członkowie Zarządu Powiatu: Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski, Krzysztof Sadowski, etatowy członek Zarządu, Marek Kamiński i Emilia Załachowska.

Podziękowania złożyli także radni: Krzysztof Pabich i Magdalena Porzucek, wiceprzewodniczący Rady oraz: Monika Kubiak-Majewska, Teresa Strzelecka, również Pani Sołtys, Ewa Ramusiewicz, Iwona Schulz, Marian Madej i Krzysztof Stepnowski. Obecni byli także Emilia Piechocka, Radna Rady Miasta Piły oraz Edyta Musiał, kandydatka na Prezydenta Piły.

W uroczystości uczestniczyli również wójtowie i burmistrzowie gmin powiatu pilskiego oraz członkowie rad sołeckich. Warto dodać, że w gminach powiatu pilskiego mamy 111 sołtysów, 46 z nich to panie (41,4%), 65 to mężczyźni.