Bezpłatne badania lekarskie w punkcie diagnostycznym w Starostwie

Data: 08-03-2024    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

w punkcie diagostycznym można samodzielnie wykonać podstawowe badania lekarskie W budynku Starostwa Powiatowego uruchomiono Stacjonarny Punkt Diagnostyczny, w którym można wykonać podstawowe badania lekarskie.

- Można powiedzieć, że znów Powiat Pilski jest pionierem i wyznacza trendy, bowiem jest pierwszym samorządem w kraju, który skorzystał z takiego rozwiązania i dał możliwość bezpłatnej, a co najważniejsze szybkiej kontroli stanu zdrowia, poprzez wykonanie podstawowych badań. Rozwiązanie to ma na celu udostępnić i upowszechnić szeroką profilaktykę. Jest szybką i bezpieczna alternatywą dla tradycyjnych konsultacji lekarskich - mówi starosta pilski Eligiusz Komarowski.

Stacjonarny Punkt Diagnostyczny znajduje się na parterze budynku, przy Biurze Obsługi Mieszkańców. Jest to specjalistyczne stanowisko telemedyczne wyposażone w aparaturę̨ pomiarową.

Mieszkaniec ma możliwość  przeprowadzenia badań dzięki przyjaznej i intuicyjnej aplikacji oraz prostym instrukcjom postępowania wyświetlanymi na ekranie. Pacjent prowadzony jest od rejestracji/logowania przez wypełnianie ankiet, do wykonywania badań.

Model podstawowy, a od takiego rozpoczynamy, pozwala w ciągu kilku minut samodzielnie wykonać badanie, na przykład EKG (bez podpinania kabli, a jedynie chwytając sensor). Takie badanie dwukanałowym EKG trwa minutę. Możemy też zmierzyć m.in. saturację, temperaturę i wagę ciała, BMI, czy ciśnienie tętnicze.

Wszystkie dane przesyłane są do Platformy e-Care gdzie poddawane są analizie medycznej, a wynik badania wraz z zaleceniami lekarskimi pacjent otrzymuje na e-maila.
Stacjonarny Punkt Diagnostyczny dostosowany jest do korzystania przez osoby z niepełnosprawnościami ruchowymi.

Zapraszamy mieszkańców od poniedziałku do piątku, od g. 7.30 do 15.30.