Finał konkursu informatycznego BAGS dla uczniów

Data: 07-03-2024    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

konkurs popularyzuje wiedzę informatyczną wśród uczniów szkół średnich W Centrum Powiatowym Iskra w Pie odbył się Okręgowy Konkurs Informatyczny BAGS, pod honorowym patronatem starosty pilskiego pana Eligiusza Komarowskiego.
Konkurs dotyczył wiedzy i umiejętności w zakresie kwalifikacji INF.03 w zawodzie technik informatyk. W ósmej edycji konkursu uczestniczyli uczniowie ze szkół z powiatu pilskiego, złotowskiego i chodzieskiego.

Uczniowie wykazali się bardzo dużą wiedzą i umiejętnościami z zakresu programowania, tworzenia stron internetowych, baz danych i grafiki wektorowej.
- Gratuluję uczestnikom, laureatom oraz organizatorom Zespołowi Szkół Technicznych w Pile również  pani dyrektor Darii Szostak. Taki konkurs mobilizuje uczniów do rozwijania informatycznych umiejętności, tak cennych we współczesnym świecie technologii cyfrowych – mówi Eligiusz Komarowski, starosta piski.

Oto laureaci:
I miejsce: Patryk Czupak i Hubert Zduńczyk z Zespołu Szkół Technicznych w Pile
​II miejsce: Maciej Rawicki i Bartłomiej Suszek z  Zespołu Szkół Ekonomicznych w Pile
III miejsce: Dawid Gokiert i Tomasz Napora z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Złotowie
IV miejsce: Aleksy Bukowski i Kacper Strzałkowski z Zespołu Szkół im. Józefa Wybickiego w Ratajach.

Laureatom konkursu i uczestnikom gratulował Przemysław Pochylski, radny Rady Powiatu w Pile. Nagrody ufundowali: Powiat Pilski, Firma programistyczna Mirumee, Rada Rodziców Zespołu Szkół Technicznych w Pile, Wydawnictwo Helion.