Konwent poświęcony wsparciu młodzieży

Data: 06-03-2024    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

konwent skierowany był do psychologów, pedagogów i nauczycieli W Centrum Powiatowym Iskra w Pile odbył się II Konwent Psychologów i Pedagogów organizowany przez Powiat Pilski – Starostwo Powiatowe w Pile oraz Zespół Szkół przy Teatralnej.

Wydarzenie było skierowane do psychologów, pedagogów, dyrektorów i nauczycieli placówek oświatowych. Temat konwentu był niezwykle bieżący: „Jak wspierać młodzież  w niestabilnym świecie”. Uczestnicy mieli okazję wsłuchać fachowych prelekcji specjalistów.

W imieniu władz Powiatu Pilskiego uczestników powitał Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski.
- Takie spotkania są niezwykle potrzebne. Coraz więcej młodzieży nie radzi sobie z wyzwaniami współczesnego świata, jest zagubionych, ma problemy emocjonalne, w konsekwencji również z nauką. Fachowa pomoc ze strony nauczycieli, pedagogów i psychologów w takich sytuacjach jest niezbędna – mówi.

Wśród gości konwentu była również Iwona Schulz, radna Rady Powiatu w Pile, przewodnicząca komisji edukacji, spraw społecznych i bezpieczeństwa w Radzie.
- Sama jestem nauczycielem i spotkanie było dla mnie niezwykle wartościowe. Jako radni powiatu dbamy nie tylko o bazę dydaktyczną, ale mamy też na uwadze pomoc uczniom w trudnych momentach ich życia - mówi.

W konwencie uczestniczyła także Emilia Piechocka, radna Rady Miasta Piły.