Szybkie tempo prac przy wymianie murawy na stadionie przy Okrzei

Data: 20-02-2024    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

sztuczna murawa pozwoli na większą dostępność boiska dla mieszkańców Trwają już intensywne prace przy wymianie murawy na sztuczną nawierzchnię na dużej płycie boiska na Stadionie Powiatowym przy Okrzei w Pile. Sztuczna trawa pozwoli na korzystanie z tego obiektu przez wiele godzin każdego dnia i to przez cały rok.

Prace ruszyły zaraz po tym, jak 30 stycznia starosta pilski Eligiusz Komarowski oraz Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski podpisali umowę z wykonawcą prac, którym zostało Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe Cold Point z Poznania. Przebiegają w szybkim tempie.

- 2 sierpnia 2023 roku, w godzinach wieczornych, wspólnie z Edi Andradiną, który wybudował Edi Arenę – Centrum Piłkarsko-Tenisowe w Pile, wizytowaliśmy stadion i rozmawialiśmy o tym jak zwiększyć przepustowość boiska. Mamy rzesze chętnych, a trawa nie nadąża z wegetacją. Obecnie boisko możemy udostępniać maksymalnie 10 godzin w tygodniu, a potrzeby są na 10 godzin dziennie. I wtedy padł pomysł: sztuczna nawierzchnia. Jest luty, a my już ją budujemy! – mówi starosta Eligiusz Komarowski.

Powiat Pilski jeszcze w ubiegłym roku złożył wniosek do Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych  o dofinasowanie i pozyskał 3,5 mln zł (po podpisaniu umowy z wykonawcą, wartość prac będzie jednak niższa). Termin zakończenia prac to 122 dni od daty popisania umowy. Sztuczna trawa zostanie położona na powierzchni 110 na 71,8 m, w tym samo boisko w liniach ma 100 na 64 metry.

- Dzięki niej z boiska będzie można korzystać siedem dni w tygodniu. Dostępne będzie nie tylko dla drużyn z Piły, ale dla wszystkich z gmin powiatu pilskiego oraz mieszkańców, którzy po prostu mają ochotę na sportową rekreację – dodaje starosta.