Powiat Pilski sfinansował kursy on - line dla maturzystów

Data: 18-01-2024    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Powiat Pilski sfinansował kursy on - line dla maturzystów Powiat Pilski - Starostwo Powiatowe w Pile sfinansował dodatkowe kursy przygotowujące uczniów szkół ponadpodstawowych do egzaminów maturalnych z trzech ważnych przedmiotów: języka polskiego, angielskiego i matematyki.

Inicjatywa spotkała się z dużym zainteresowaniem maturzystów. Z kursów korzysta ponad 50 procent z nich, łącznie 419 osób ze szkół prowadzonych przez Powiat Pilski.

Każdy przedmiot to 25 lekcji online. Kursy dokształcające odbywają się w czasie wolnym, po zajęciach lekcyjnych w szkole. Dzięki VOD, uczniowie mają cały czas dostęp do materiałów i w każdej chwili mogą wrócić do odbytych już zajęć, odtworzyć je w innym terminie lub powtórzyć w celu utrwalenia wiedzy.  Nad uczniami czuwają nauczyciele z grupy Superbelfrzy RP.

- Elastyczność w dostępnie do materiałów edukacyjnych stanowi ogromne ułatwienie dla uczniów, którzy chcą solidnie przygotować się do egzaminów maturalnych. Powodzenia! – mówi starosta pilski Eligiusz Komarowski.