WspaniaÅ‚y koncert kolÄ™d i pastoraÅ‚ek w koÅ›ciele na os. Górnym

Data: 15-01-2024    Drukuj     UdostÄ™pnij     UdostÄ™pnij

w koncercie wystÄ…piÅ‚o 5 chórów PrzepiÄ™kny Koncert KolÄ™d i PastoraÅ‚ek odbyÅ‚ siÄ™ w minionÄ… niedzielÄ™ w koÅ›ciele pw. NMP Wspomożenia Wiernych na Osiedlu Górnym w Pile.

WystÄ…piÅ‚o aż 5 chórów: Chór Milenium z UjÅ›cia, Chór Towarzystwa Å›w. Cecylii ze ZÅ‚otowa, Chór di Ortica dziaÅ‚ajÄ…cy przy Centrum Upowszechniania Kultury w SzydÅ‚owie, Chór Halka z PiÅ‚y oraz Chór Akademii Nauk Stosowanych im. StanisÅ‚awa Staszica w Pile.

- Wszystkie brzmiaÅ‚y wspaniale. Ogromne podziÄ™kowania dla proboszcza parafii pw. NMP WW w Pile ks. StanisÅ‚awa Oracza, który jest zawsze otwarty na takie inicjatywy – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Organizatorem koncertu był Polski Związek Chórów i Orkiestr Oddział Nadnotecki w Pile. To było już kolejne takie przedsięwzięcie, które zorganizował, zarówno w kościele na os. Górnym w Pile, jak i w gminach powiatu pilskiego oraz okolicznych, gdzie chóry zrzeszone w Związku koncertują w kościołach, sprawiając wielką radość słuchaczom. Wydarzenie w kościele NMP Wspomożenia Wiernych w Pile odbyło się pod Honorowym Patronatem Starosty Pilskiego.

Zapisz siÄ™ na newsletter