Wymiana windy w budynku "C" Starostwa

Data: 03-01-2024    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Powiat Pilski wymieni windę dzięki dofinansowaniu z PFRON Powiat Pilski realizuje projekt, który ma na celu dalsze dostosowanie budynków Starostwa Powiatowego w Pile do potrzeb osób ze szczególnymi potrzebami.
Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w budynku "C" starostwa przy alei Niepodległości 37 (najwyższym) zaplanowaliśmy demontaż starej, „awaryjnej” windy i montaż nowej, przystosowanej dla osób z niepełnosprawnościami.

Budynek "C" to obiekt 6 kondygnacyjny. Mieszczą się w nim jednostki organizacyjne Powiatu Pilskiego, m. in.: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pile, Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności, Wydział Architektury. Przybywa do nich wielu mieszkańców, także z różnego rodzaju niepełnosprawnościami, osoby starsze, matki z małymi dziećmi w wózkach. Rocznie w tym budynku sprawy urzędowe załatwia blisko 20 tysięcy osób.

Osobom poruszającym się na wózku lub o kulach, a także osobom starszym nowa winda umożliwi swobodne, samodzielne funkcjonowanie i załatwianie spraw urzędowych. Pozwoli na pokonywanie różnic wysokości bez ogromnego wysiłku lub konieczności proszenia kogoś o pomoc.

Całkowita wartość projektu: 198 030,00 zł
Dofinansowanie Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych: 158 424,00 zł
Wkład własny Powiatu Pilskiego: 39 606,00 zł.

Termin zakończenia inwestycji 29 lutego tego roku.