Pożegnanie Komendanta Powiatowego PSP w Pile

Data: 31-12-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

St. bryg. Jarosław Kołak podjął decyzję o odejściu ze służby W Centrum Powiatowym ISKRA w Pile odbyła się uroczystość pożegnania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pile st. bryg. Jarosława Kołaka, który podjął decyzję o odejściu ze służby.

Za oddaną służbę dziękowali mu współpracownicy, samorządowcy i koledzy. Podziękowania za blisko dwuletnią współpracę złożyli również Eligiusz Komarowski, starosta pilski oraz Kazimierz Wasiak, przewodniczący Rady Powiatu w Pile.
- Był to czas wielu wyzwań i zadań, z których pilscy strażacy pod kierownictwem Komendanta zawsze bardzo dobrze się wywiązywali, a pilska jednostka nadal należy do najlepszych w Wielkopolsce. Na pilskich strażaków zawsze mogą liczyć mieszkańcy gmin Powiatu Pilskiego, a jak zajdzie potrzeba, podejmują oni akcje ratownicze w całym kraju i za granicą - mówił starosta.

Starosta podkreślił również współpracę z komendantem przy organizacji wspólnych wydarzeń, które miały na celu edukację mieszkańców w zakresie bezpieczeństwa.
-  Przypomnę tylko, że Powiat Pilski wspólnie z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Pile organizuje strażackie pikniki na Stadion Powiatowy przy Okrzei w Pile, wsparł także organizację obozów młodzieżowych dla druhów OSP, które były zorganizowane z inicjatywy st. bryg. Jarosława  Kołaka. Razem obchodziliśmy także jubileusz 30-lecia istnienia Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 PSP w Pile, który był pięknym podsumowaniem strażackich działań – wymienił starosta Eligiusz Komarowski.

Przedstawiciele samorządu Powiatu Pilskiego życzyli st. bryg. Jarosławowi Kołakowi wielu sukcesów w dalszym życiu zawodowym i osobistym.