Medale i statuetki dla blisko 60 biegaczy i kijkarzy

Data: 21-12-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Medale i statuetki dla blisko 60 biegaczy i kijkarzy 20 grudnia 2023 r. w Centrum Powiatowym ISKRA w Pile odbyło się podsumowanie cyklu „Biegaj z nami”.

Tegoroczna edycja była już 11 w historii. W skład cyklu, który powrócił w tym roku po kilkuletniej przerwie weszło 6 biegów. Były to XIV Papieski Bieg Przełajowy, XXVI Bieg im. Alojzego Graja, XXIII Ogólnopolski Bieg Uliczny im. Edmunda Wojciechowskiego „Olka”, I Leśna Dycha, IX Bieg i Marsz Trzeźwości oraz XVI Bieg Niepodległości.
Cykl „Biegaj z nami” jest bardzo popularny wśród mieszkańców. Średnio w każdym biegu wzięło udział 200 osób, rekordowy był Bieg Niepodległości w Pile – 560 osób.

Medale i statuetki wręczyli Eligiusz Komarowski, starosta pilski, Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski, Marek Kamiński, członek Zarządu Powiatu oraz Krzysztof Pabich, wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Pile.

- Bardzo nas cieszy, że cykl Biegaj z nami jest tak popularny wśród mieszkańców. Gratuluję wszystkim uczestnikom i laureatom zarówno znakomitej formy jak i sportowej pasji, niezależnie od wieku. Życzę Wam wielu kolejnych sukcesów – powiedział starosta Eligiusz Komarowski.

Podczas podsuwania nagrodzono biegaczy, którzy ukończyli przynajmniej 5 z 6 biegów oraz kijakrzy, którzy ukończyli wszystkie etapy. W sumie medale otrzymało 57 osób: 18 kobiet i 39 mężczyzn, zarówno biegacze jak i kijkarze.

Statuetkami zostali nagrodzenie zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych, w kategorii par małżeńskich oraz zwycięzcy całego cyklu, którymi zostali: Anna Majkut 6/6 biegów, Paulina Sienkiewicz - Gadzikowska 5/6 biegów, Marcin Palicki 6/6 biegów oraz Bartłomiej Lewandowski 5/6 biegów.

Nagrodzeni zostali ponadto:
Ewa Mączyńska, Paulina Konowecka, Izabela Paplińska, Monika Szymczak, Magdalena Hoga, Anita Hass, Magdalena Plaszczyk, Ewelina Rumińska, Joanna Wyrwa-Krzyżańska, Małgorzata Strzelecka, Marzena Zawadzka, Anna Hryncewicz, Paulina Wers, Małgorzata Szykowna, Aniela Zapiec, Marianna Przybył
Kamil Starszak, Jakub Filipiak, Michał Przewoźniak, Michał Wajer, Dominik Mączyński, Przemysław Efimenko, Łukasz Czerwiński, Klaudiusz Kozłowski, Bartosz Kołodziejczyk, Krzysztof Hoga, Marcin Starszak, Tomasz Radtka, Maciej Jaworski, Emil Plaszczyk, Maciej Dembiński, Artur Hass, Piotr Kadecki, Artur Kłos, Przemysław Daukszewicz, Bartłomiej Nowak, Tomasz Rudziński, Wojciech Gładysz, Dariusz Marciniak, Mariusz Andrzejczak, Janusz Grześk, Sławomir Kużaj, Mirosław Dwornicki, Antoni Kozłowski, Romuald Podlecki, Mieczysław Kunysz, Kazimierz Skiera, Jacek Zapiec, Andrzej Napierała, Stanisław Lenartowicz, Jerzy Lajter, Zbigniew Kowalski, Leszek Zapiec