Walentynowo znów błyszczało

Data: 27-08-2013    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Walentynowo znów błyszczało

Na delegację z Walentynowa (gmina Łobżenica) zawsze można liczyć. Po raz kolejny przedstawiciele naszego powiatu zostali wyróżnieni za wieniec dożynkowy podczas Wojewódzkiego Święta Plonów. Tym razem nagrodę odebrali w ostatnią niedzielę sierpnia w Środzie Wielkopolskiej. Zdaniem jurorów dzieło mieszkańców Walentynowa ustąpiło jedynie wieńcowi przygotowanemu przez reprezentantów powiatu czarnkowsko – trzcianeckiego. Serdecznie gratulujemy osiągnięcia i dziękujemy za tak wspaniałą promocję naszego zakątka Wielkopolski.

XV Wojewódzko – Archidiecezjalne Dożynki Wielkopolskie rozpoczęły się od wystawy rolniczej. Następnie wierni uczestniczyli we mszy świętej sprawowanej przez księdza arcybiskupa Stanisława Gądeckiego. Obrzęd dożynkowy wykonał zespół „Wielkopolanie”. Ukoronowaniem uroczystości był koncert grupy Bajm.