Niezwykły świąteczny koncert w wykonaniu zespołu Mazowsze

Data: 20-12-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

koncert zorganizował Powiat Pilski oraz parafia pw. Świętej Rodziny w Pile W kościele pw. Świętej Rodziny w Pile odbył się niezwykły koncert Zespołu Pieśni i Tańca Ludowego Mazowsze. Zespół zaśpiewał najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki. Była to magiczna muzyczna uczta, która wprowadziła słuchaczy w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

Było to wyjątkowe wydarzenie muzyczne w tym roku w Pile. Zespół Mazowsze zawitał do Piły w ramach jubileuszowej trasy koncertowej z okazji 75-lecia istnienia. Do Piły przyjechało ponad 100 członków zespołu, chór, orkiestra i trzech dyrygentów.

-  Cieszę się, że jako Powiat Pilski - Starostwo Powiatowe w Pile, wspólnie z księdzem proboszczem parafii pw. Świętej Rodziny w Pile Kazimierzem Chudzickim mogliśmy zorganizować to wydarzenie i zabrać mieszkańców w tę fantastyczną muzyczną podróż – mówi starosta pilski Eligiusz Komarowski.

Kościół przy ul. św. Jana Bosko pękał w szwach, przed świątynią ustawiono także telebim dla tych, którzy nie zdołali już wejść do środka. Mogli jednak obejrzeć i wysłuchać koncertu na żywo.

Mazowsze zaśpiewało najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki, a wielkim finale Bóg się rodzi, moc truchleje. Wykonanie, harmonia głosów, brzemiennie instrumentów były tak poruszające, że zgromadzonym mieszkańcom trudno było powstrzymać łzy wzruszenia.

- To był nie tylko koncert, to było przeżycie, którego nie da się opowiedzieć słowami. To była podróż przez kolędowe historie i pastorałki, która zapadła w pamięci. Miłość, radość i pokój zagościły  wielu sercach przed zbliżającymi się świętami. Niech ten nastrój zostanie z nami na długo - dodaje starosta.

Na pamiątkę występu Mazowsza w Pile starosta pilski Eligiusz Komarowski wręczył Zespołowi pamiątkowe zdjęcie wykonane podczas koncertu w kościele pw. Świętej Rodziny w Pile.