Szkoła przy Teatralnej przyjazna dla osób z niepełnosprawnościami

Data: 20-12-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Szkoła przy Teatralnej przyjazna dla osób z niepełnosprawnościami W placówkach oświatowych prowadzonych przez Powiat Pilski będą kolejne inwestycje, które sprawią, że będą one przyjazne także dla osób z różnymi niepełnosprawnościami. Likwidacja barier architektonicznych i komunikacyjnych odbędzie się dzięki wsparciu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Niedawno w dwóch szkołach, w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Pile oraz I Liceum Ogólnokształcącym przy W. Pola w Pile zamontowano windy, które pomagają osobom z niepełnosprawnościami przemieszczanie się. Podobne działania będą kontynuowane w kolejnych placówkach oświatowych.

W 2024 roku w Zespole Szkół przy Teatralnej w Pile Szkoła przy Teatralnej w Pile w Pile będzie realizowany projekt, polegający na likwidacji części barier architektonicznych i informacyjno-komunikacyjnych. W szkole zostanie m.in.: wymienione oświetlenie, zamontowane zostaną dwie platformy przy schodach, zewnętrzna i wewnętrzna, dla osób z niepełnosprawnościami dostosowane zostaną toalety. Do tego powstanie specjalne oznakowanie dla osób niedowidzących. Prace będą realizowane do końca grudnia 2024 r.

Całkowita wartość projektu: 514 443,55 zł
Dofinansowanie PFRON - Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych : 411 554,84 zł
Wkład własny Powiat Pilski - Starostwo Powiatowe w Pile: 102 888,71 zł.

Umowa na pozyskanie środków została już podpisana.