Konkurs Kolęd i Pastorałek

Data: 20-12-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

konkurs zorganizował Zespół Szkół Ekonomicznych w Pile Zespół Szkół Ekonomicznych w Pile w Centrum Powiatowym ISKRA w Pile zorganizował konkurs Kolęd i Pastorałek dla uczniów szkół podstawowych i średnich. Wydarzenie odbyło się pod Honorowym Patronatem Starosty Pilskiego.

- Znakomity był to pomysł, który ma na celu pielęgnowanie naszej polskiej świątecznej tradycji wśród młodego pokolenia. Kolędy i pastorałki zaśpiewane były pięknie. Kolędy i pastorałki zaśpiewane były pięknie. Oczywiście zwycięzców nagrodziło fachowe jury, ale dla mnie wszyscy byli wygranymi. Gratuluję wykonawcom i organizatorom konkursu – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Wykonawców oceniało jury w składzie:  przewodniczący jury– Andrzej Jopek – muzyk, wokalista, akordeonista, siostra Małgorzata Kuczma – muzyk, katecheta, oraz Damian Czaja – muzyk, wokalista, organista i pianista.

Laureaci:
Szkoły podstawowe:

I miejsce – Maja Zachorska
II miejsce – Wiktoria Biernacka
III miejsce – Julia Marciniak
wyróżnienie – Maja Ciemięga.

Szkoły ponadpodstawowe:
I miejsce – Oriana Olszewska
II miejsce – Lilianna Ligenza
III miejsce – Inez Malińska
wyróżnienie – Bartosz Idzikowski
wyróżnienie – duet: Julia Gotszling i Natalia Wienke.