Niebawem ruszy przebudowa kolejnej drogi powiatowej

Data: 19-12-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

umowę na remont drogi podpisano z firmą Redon z Nakła 19 grudnia starosta pilski Eligiusz Komarowski oraz Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski podpisali umowę z firmą REDON Nakło Sp. z o.o. , która wykona przebudowę drogi powiatowej Kościerzyn Wielki - Polinowo w gminie Wyrzysk.

Termin rozpoczęcia prac to początek stycznia, koniec remontu zaplanowano na wrzesień 2024 r.
Prace będą realizowane na blisko 1,6 kilometrowym odcinku. Będą gruntowne i obejmą budowę nowej nawierzchni, zjazdów, poboczy, zabezpieczenie skarp. Droga zostanie na nowo oznakowana.
Koszt tego zadania to ponad 2,2 mln zł, w tym otrzymaliśmy duże dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
- Pracujemy i realizujemy kolejne remonty i modernizacje dróg powiatowych – mówi starosta Eligiusz Komarowski.