Dożynki w blasku słońca

Data: 27-08-2013    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Dożynki w blasku słońca

Nie tylko podczas żniw dobra pogoda ma szczególne znaczenie. Również w trakcie święta plonów organizatorzy i uczestnicy marzą o słońcu, które będzie dodatkową formą nagrody za trud pracy na roli. W niedzielę słoneczne dożynki odbyły się w Brzostowie (gmina Miasteczko Krajeńskie).

Zanim gościnne Brzostowo rozpoczęło obchody, rolnicy uczestniczyli w mszach świętych, które równolegle sprawowano w Miasteczku i Grabównie. Po południu, obok wesołego korowodu i podniosłego momentu dzielenia chlebem, nie zabrakło dobrej zabawy, która trwała znacznie dłużej niż wędrówka słońca po nieboskłonie.

Kolejne dożynki gminne odbędą się w najbliższą sobotę, 31 sierpnia w Kruszkach (gmina Łobżenica) i Białośliwiu.