Podziękowania i odznaki PCK dla honorowych dawców krwi

Data: 18-12-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

wyróżniający się dawcy otrzymali odznaki PCK W Centrum Powiatowym ISKRA w Pile odbyły się uroczyste obchody 65-lecia Honorowego Krwiodawstwa PCK, zorganizowane przez Odział Rejonowy PCK w Pile.

Była to szczególna okazja, aby podziękować wszystkim dawcom krwi, którzy bezinteresownie dzielą się najcenniejszym darem życia z potrzebującymi.
- Wspaniałe jest to, że takich osób nadal mamy wiele. Ważne jest również to, że idea honorowego krwiodawstwa, którą Powiat Pilski - Starostwo Powiatowe w Pile od lat wspiera i promuje jest nadal bardzo żywa i popularna również wśród młodych osób – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Na terenie działania Oddziału Rejonowego PCK w Pile zarejestrowanych jest ponad 4,5 tys. dawców. Podczas obchodów wielu z nich otrzymało odznakę „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi”. Wśród nich są prawdziwi rekordziści. Odznakę Pierwszego stopnia (przyznawane dla kobiet po oddaniu 15 litrów krwi, dla mężczyzn po oddaniu 18 litrów krwi) otrzymali: Andrzej Bączkiewicz, Zbigniew Kurkiewicz, Mariusz Lorkowski, Artur Nicpoń, Jarosław Walczak.

Z kolei w kategorii szkół średnich, policealnych i pomaturalnych w 20. edycji ogólnopolskiego turnieju "Młoda krew ratuje życie 2022/2023" znakomicie wypadli uczniowie następujących szkół: I miejsce - Zespół Szkół Technicznych w Pile, II miejsce - Zespół Szkół Gastronomicznych w Pile, III miejsce - Zespół Szkół przy Teatralnej w Pile.

Wyróżnionym dawcom krwi pogratulował starosta pilski Eligiusz Komarowski, który także otrzymał wspaniałe odznaczenia: Odznakę Honorową PCK nadaną Uchwałą Kapituły Odznaki Honorowej PCK w Warszawie oraz Medal 65-lecia przyznanego za wieloletnią aktywność na rzecz Rozwoju Ruchu Honorowego Krwiodawstwa PCK.

- To dla mnie ogromne wyróżnienie i zaszczyt. To również efekt znakomitej współpracy z Mirosławem Welcem, prezesem Oddziału Rejonowego PCK w Pile przy organizacji zbiórek krwi – powiedział starosta.