Konwent poświęcony sytuacji hydrologicznej

Data: 15-12-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

konwent poświęcony wyzwaniom samorządów i spółek wodnych w kontekście sytuacji hydrologicznej Polski  15 grudnia w Starostwie Powiatowym w odbył się Lokalny Konwent Samorządowy, którego tematem były: "Problemy i wyzwania samorządowców i spółek wodnych związane z sytuacją hydrologiczną Polski - jak oszczędzać i gromadzić wodę".

W konwencie udział wzięli przedstawiciele gmin powiatu pilskiego oraz kierownik biura Powiatowego Związku Spółek Wodnych, a spotkanie poprowadził dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa w Starostwie Powiatowym Dariusz Dudkiewicz.
Po obejrzeniu przygotowanej przez gospodarzy konwentu prezentacji, odbyła się długa dyskusja niejednokrotnie wykraczająca poza problematykę konwentu. Dowodzi to, że takie spotkania, wymiana doświadczeń i pomysłów między pracownikami jednostek samorządu terytorialnego są potrzebne i przynoszą wymierne korzyści.